EUROCAR Nové Zámky EUROCAR Nové Zámky

Dezinfekcia

dezinfekcia

 

generator ozone

Dezinfekcia interiéru vozidla ozónom

Ozónom spoľahlivo zničíme až 99,9 % vírusov, baktérií, spór a plesní v interiéri vášho auta.

Dezinfekcia ozónom O3 je moderná metóda čistenia interiéru áut. Týmto spôsobom dokážeme vydezinfikovať aj klimatizačný systém vozidla a zbavíme ho skrytej vlhkosti a mikroorganizmov. Ozón je prírodný plyn, ktorého molekuly sú niekoľkokrát menšie ako molekuly aerosólových sprejov bežne používaných pri čistení interiéru auta. Vďaka tomu sa ozón dostane aj do tých najskrytejších zákutí interiéru a klimatizačného systému vášho auta alebo obytného prívesu.

Dezinfekcia interiéru ozónom vám prinesie celý rad výhod:

  1. Ozón spoľahlivo ničí až 99,9 % zdravotne závadných vírusov, baktérií, spór a plesní.
  2. Ozón odstraňuje znečistenie interiéru spôsobené chemickou reakciou plastových dielov, izolácií, kobercov, farieb a lakov.
  3. Ozón odstraňuje aj zatuchnutie, zápach cigariet, rôzne organické a anorganické pachy a vlhkosť.

Ozón je pritom úplne bezpečný pre interiér vozidla aj vo vozidle uložené predmety. Po aplikácii ozónu sa samovoľne rozpadá na neškodný kyslík a nezostávajú po ňom žiadne stopy v interiéri vozidla.

Ako prebieha čistenie interiéru auta alebo obytného prívesu ozónom?

Na aplikáciu ozónu používame špeciálny prístroj – generátor ozónu. Generátor ozónu nastavíme individuálne s ohľadom na veľkosť interiéru vášho vozidla a stupeň znečistenia interiéru. Vozidlo bežným spôsobom uzavrieme, a necháme (pri nastavenom vnútornom okruhu a zapnutom motore auta) generátor ozónu v interiéri pracovať asi 30 až 45 minút. Potom generátor ozónu vypneme a interiér auta vyvetráme.

Ozónovú dezinfekciu interiéru auta odporúčame:

  • ako užitočnú súčasť pravidelného čistenia interiéru každého auta,
  • pre autá, v ktorých posádke cestujú deti, astmatici, alergici a osoby s oslabeným imunitným systémom,
  • pre autá používané na slávnostné a reprezentačné príležitosti,
  • pre autá fajčiarov (ozón zmení atmosféru interiéru na nepoznanie),
  • všetkým vodičom ktorým záleží na bezpečnom, čistom a príjemnom ovzduší v automobile.

Dezinfekcia klimatizácie a výparníka

Na dezinfekciu klimatizácie a výparníka klimatizácie používame nami roky overené kvalitné spreje od firmy Normfest s označením Viro Dryshot a Viro Vaporizer.

vaporizerViro Vaporizer

Výrobok Viro Vaporizer slúži k hygienickej dezinfekcii výparníka klimatizácie vo vozidle. V závislosti na použití sa výparník každého vozidla po čase na povrchu zanesie vrstvou nečistoty, ktorá tvorí živnú pôdu pre baktérie produkujúce zápach. Pomocou prúdu vzduchu sa potom spóry dostávajú do interiéru vozidla a pasažérov obťažujú zápachom. Výrobok Viro Vaporizer tuto živnú pôdu odstraňuje a preventívne pôsobí proti jej vytváraniu.

Viro Dry Shot

dryshotKlimatizačné zariadenie vozidla je vystavené mnohým nečistotám, pochádzajúcich zo vzduchu, ktoré sú potom vo vnútornom priestore klimatizácií rozšírené, spôsobujúc škody na zdraví. K zaistenou zdravého a čistého prostredia je treba klimatizačné zariadenie vydezinfikovať, čo je vďaka prípravku Normfest Viro skutočne jednoduché a rýchle.

Fľaška prípravku Normfest Viro obsahuje dezinfekčnú zlúčeninu, ktorá sa vloží do vozidla a tým úplne zničí baktérie, choroboplodné zárodky, pliesne, roztoče a následné pachy, ktoré sa v klimatizačnom zariadení nahromadia. K zaisteniu vždy perfektne a hygienicky fungujúceho klimatizačného zariadenia je treba behom letných mesiacov opakovať procedúru dezinfekcie každé dva mesiace, kým v zimných mesiacoch len každé štyri mesiace.